Çikolata markaları


Çikolata markaları
Çikolata markalarıMilka tablet çikolata..
Milka tablet çikolatası sadece Alp Dağları’ndan gelen sütle yapılan, yumuşak lezzetli Milka çikolatasıdır. geniş tablet çikolata yelpazesinde her zevk ve tada uygun bir lezzet bulmak mümkün. 80g, 100g, 300g ve Milkinis olmak üzere farklı boyut ve çeşitlerde Türk tüketicisinin beğenisine sunulmuştur.  Çikolata markalarından .
Milka M-Joy
2004 eylül ayı lansmanı yapılan Milka M-Joy çikolataya yepyeni farklı bir boyut getirdi ve siz tüketicilerimizin favorisi olmayı başardı. “Lezzetine Dolgun” çikolata keyfi yaşamak isteyenler, kalın ve bol malzemeli M-joy’u yanlarından ayırmıyor. M-Joy’un, bütün antep fıstıklı, bütün fındıklı, bütün bademli ve sütlü olmak üzere çeşitleri olan hem 60 hem de 38,5gr olarak bulunuyor. Ayrıca yapışkanlı yüzeyi olduğundan tekrar yapıştırılabilen yenilikçi ambalajı sayesinde uzun süre tazeliğini koruyor.
Damak çikolataları..
Damak,77 yıldır enfes Nestlé çikolatasının Antepfıstıklarıyla yaşattığı aşkı taşıyor içinde. milyonlarca insanın hayranı olduğu efsanevi bir aşk bu dilden dolaşan.
Beyaz ambalajı ve uzun çubuklu harfleriyle DAMAK, genç yaşlı herkesin en sevdiği çikolata haline geldi ve aile büyüklerinin çocuklara verdiği en güzel hediyeydi gelenekselleşen tadıyla.
Damak’ın izinden gitmeye çalışanlar çoğalmıştı. Ama hiçbiri, çikolata ve fıstığın o efsanevi aşkına yaklaşamadı. Damak, her zaman şeritli çikolata dendiğinde akla gelen ilk marka oldu.Çikolata Satış için bir çok firma vardır .
2000′LER: Efsanevi Aşk Hız Kesmedi Damak, her neslin en sevdiği çikolata olmaya devam etti. Yılda 15 milyondan fazla DAMAK satılmaktaydı. Bir başka deyişle, 1 dakikada 40 adet DAMAK, içindeki fıstık aşkı ile yüzleri güldürdü. DAMAK, 1970′lerdeki paketlerini hatırlatan, yalın ve şık ambalajıyla çikolata ve antepfıstığının aşkına ev sahipliği yapmaya devam ediyor.
Ülker Napoliten
Ülker Napoliten çikolatası tıpkı pekçok Ülker çikolatasında olduğu gibi Türkiye’deki ilk sırada adı geçen çikolatalardan biri. Napoliten için ikramlara ayrılmış çikolatanın ilk örneği diyebiliriz. Özellikle kızların ve çocukların sevdiği,tercih ettiği çikolatalardan. Napoliten Ülker tadından ve lezzetinden çok ambalajının orjinal güzelliği ile zihinlerimizde yer eden çikolatalardandır.
8 küçük çikolatanın yer aldığı paketi açmakta hiç kolay değil. Bu küçük 8 çikolatayı teker teker ağır bir iştahla yemek işin en zevkli kısmı. Ülker Napoliten kötü bir çikolata değildir.sadece ağızda yağ ve şeker tadı, kakao tadından daha yoğundur. ama çikolatanın şekli itibari ile yemesi çok kolay değil. bir an önce sizi ısırmaya zorluyor ki bu bence yeme keyfimizi azaltıyor gibi zaten bir iki ısırıktan sonra ağızda emmeye çalışmak çok zor oluyor. 1 paket Ülker Napoliten 188 kaloriye yaklaşıktır.Bu da bu çikolatanın müdavimlerinin neden daha çok kadınlar ve çocuklar olduğunu açıklıyor bence.
Nestle Nesquik Bol Sütlü Çikolata
Nestle Nesquik Bol Sütlü Çikolata ve Beyaz Çikolata olup kare bir paket içinde 4 adet çubuk şeklinde sunulan  bir çikolatadır. Paket üzerinde süt ve kalsiyum ifadeleri anne babaları ikna etmek için konulmuş. Paketin kendisinde ise çocuklara yönelik şirin bir tavşan karşılamakta. Her bir çubuk 3 küçük kareden oluşuyorken üzerinde tavşan resmi var.
Nestle Beyaz Gofret
Nestle Beyaz Çikolatalı Gofretlerde Nestle’nin yeni bir ürünüdür. Her şeyden önce şunu söylemeliyimki Nestle’nin %51 hissesini aldığı Balaban Gıda adında bir şirkete ürettirdiği bir gofrettir. Nestle bu alımla ucuz çikolata pazarında büyümeyi hedefliyormuş. Satınalma sonrası yapılan yatırımlardan sonra 2011 in eylül ayı tarihinde rastladığım bir habere göre Nestle Türkiye Genel Müdürü toplam 28 yeni ürün çıkaracaklarını açıklamıştı.
Nestle Sıcak Çikolata
Nestle çikolata konusunda her alanda ürün çıkartan bir firmadır . özellikle şimdi soğuk havaların vazgeçilmez içeceği sıcak çikolata için çıkarılan ürün olan  Nestle Sıcak Çikolatadan bahsedeceğim. Tek kullanımlık uzun paketler halinde satılan Nestle Sıcak Çikolata üzerindeki tarife göre sıcak su veya sıcak süt ile hazırlanıyor. Hangisi ile yorumlayayım diye çok fazla düşünmedim, ikisini de hazırladım, ikisininde lezzeti damakta enfes bir tat oluşturuyor.Çikolata markaları
Nestle Kitkat Chunky
Nestle Kitkat Chunky serinin sadece sütlü çikolata içeren gofretidir. Daha önce fıstık ve fındık ezmelilerini yazmıştık ama  şimdi sırada ben bu gofretin aslıyım diyen çeşiti de vardır aynı zamanda. Yine şık bir ambalaj, hem gofretin tazeliğini koruyor hem de görsel olarak güzel bir paket halinde.

 

Çikolata markaları ile Benzer Yazılar:

2 Nisan 2013 Saat : 8:52

Çikolata markaları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

en iyi çikolata , çikolata markaları Son Yazılar FriendFeed
reklam
seo kitabı
reklam
reklam

Kategoriler

Son Yorumlar